YÖNETİM KURULU

Aclan ACAR - Yönetim Kurulu Başkanı
Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun olan Aclan Acar, lisansüstü derecesini aynı fakültede Bankacılık ve Sigortacılık alanında almıştır. Ayrıca ABD'de Ekonomi alanındaki yüksek lisans öğrenimini Vanderbilt Üniversitesi'nde almıştır.

1974-1978 yıllarında Türkiye Halk Bankasında, 1978-1990 yıllarında T.C. Merkez Bankasında Para Piyasaları ve Fon Yönetimi Müdürü olarak görev yapan Aclan Acar 1990 yılında Doğuş Grubu'na katılmıştır.

1990-1994 yıllarında Garanti Bankası Hazine ve Finansal Kurumlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, 1994-1996 yıllarında Bank Ekspres Genel Müdürlüğü, 1996-2000 yıllarında Osmanlı Bankası Genel Müdürlüğü, 2000-2005 yıllarında Tansaş, Garanti Sigorta ve Garanti Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2006 - 2018 yıllarında Doğuş Otomotiv ve Doğuş Oto Pazarlama’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Mart 2018 tarihinden bu yana Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmekte olan Aclan Acar, aynı zamanda Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesidir.

Hasan Hüsnü GÜZELÖZ - Yönetim Kurulu Başkan Vekili
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1986 mezunudur. 1995 yılına kadar serbest avukatlık ve Holidng şirketlerinde hukuk müşavirliği yaptıktan sonra Doğuş Grubu’nda AGF Garanti Sigorta, Garanti Yatırım ve Ticaret Bankası, Garanti Yatırım Kıymetler A.Ş. hukuk müşavirliği görevleri icra etmekteyken 1996 yılında gruba katıldı.

Haziran 1997 tarihinde Garanti Portföy Yönetim A.Ş.’nin kuruluş işlemlerini gerçekleştirdi. Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ndeki görevine ilave olarak bu şirketin de hukuk müşavirliğini kuruluşundan itibaren üstlendi. İç denetimden sorumlu üye olarak Yönetim Kurulu Üyeliği görevini ifa etti. Tansaş Gıda Perkande Mağazacılık A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak hukuk işlerini yönetti.

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. ve Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi, Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı ve Baş Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı.

Mayıs 2017’de HHG Hasan Hüsnü Güzelöz Hukuk ve Danışmanlık Ofisini kurdu. Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi, Doğuş Otomotiv Grubu Şirektleri, GYO, Garanti Yatırım Menkul Kıymet A.Ş.’nin de Hukuk Müşaviri olarak görevlerini sürdürmektedir. Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Disiplin Komitesi Başkanıdır. Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Sermaye Piyasaları Hukuku ve Rekabet Hukuku dersleri vermektedir. SPK ileri düzey ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisansına sahiptir. Aile şirketleri ve kurumsal yönetim alanında çalışmalar yapmakta olup, sermaye piyasası mevzuatı konularında makaleler yayınlandı. HHG Hasan Hüsnü Güzelöz Hukuk ve Danışmanlık ofisinin kurucusudur.

Ahmet İREN - Yönetim Kurulu Üyesi
Ahmet İren, lise öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji'nde tamamlamış, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde tamamlamıştır.

Doğuş Grubu'na 1999 yılında Kıdemli Denetçi olarak katılan Ahmet İren, 2000 yılının son çeyreğinde Doğuş Yayın Grubu'na ait ekonomi, eğlence kanalı olan CNBC-e'nin kuruluşunda bunulup, finans müdürü olarak atanmıştır.

2001 yılında Doğuş Yayın Grubu'nun tüm mecralarının Finans Müdürü olarak atanan İren, 2004 yılında Grubun Mali İşler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) olarak atanmıştır.

2013 yılında Grubun COO'su olan Ahmet İren, Nisan 2018'den beri Doğuş Yayın Grubu'nun Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlendirilmiştir.

Ali BEYLİK - Yönetim Kurulu Üyesi
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Ali Beylik, Lisansüstü eğitimini University of Illinois’te Teknoloji Yönetimi alanında tamamladı. Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra, 2012 yılında Doğuş Grubu’na katıldı. Doğuş Holding İç Denetim Bölüm Başkanlığı ve Doğuş Grubu’nun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Vedat UYGUN - Yönetim Kurulu Üyesi
1955 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Vedat Uygun, lisansüstü eğitimini Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü'nde tamamlamıştır. Kariyerine Ford Otosan’da Ürün Geliştirme Şefi olarak başlayan Vedat Uygun, 1997 yılında Volkswagen Ticari Araç Satış Sonrası Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı olarak Doğuş Grubu'na katılmıştır.

2004’te Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürlüğü’ne terfi etmiş, 2007 - 2017 yılları arasında ise Volkswagen Binek Araç Marka Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Vedat Uygun, 2018 yılı Şubat ayı itibariyle, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu üyesi ve Doğuş Oto Yönetim Kurulu murahhas azası olarak görev yapmaktadır.