MARKALARIMIZ

KRAL FM

Türkiye'nin en çok dinlenen radyosu Kral FM, 1992'de yayın hayatına başladı ve 2008 yılında Doğuş Yayın Grubu bünyesine geçti.

Türk etnik müziğini ve bu türün alt kırılımlarını baz alan radyonun yayın akışında ağırlıklı olarak Arabesk - Fantezi, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği'nin geçmişten günümüze en iyi örneklerine yer veriliyor. Dinleyici kitlesinin çeşitliliği sebebiyle radyoda bu üç ana müzik kategorisine ek olarak Türk Özgün Müziği, Türkçe Nostalji ve Türkçe Popüler Müziği türlerinden de örnekler bulmak mümkün.

Türkiye genelinde radyo dinlenirliğinin ölçümlenmesi ve raporlanmasını yapan tek resmi radyo araştırmasını yürüten Ipsos KMG Araştırma ve Danışmanlık A.Ş.'nin sonuçlarına göre Kral FM sadece adetsel olarak geniş bir kitleye hitap etmekle kalmayıp, Türkiye'de tüm sosyo-ekonomik gruplarda ve tüm radyolar arasında “en fazla dinlenen birinci radyo istasyonu” olma unvanını uzun süredir koruyor.

Kral FM, Doğuş Yayın Grubu'na katılışının ardından teknik altyapısını daha da güçlendirmiş, evrensel standarlarda yayın yapmaya başlamıştır. Türkiye çapındaki 41 ildeki vericisi ile tüm Türkiye'de havadan yayın yapmakta, aynı zamanda internet, İpad, İphone ve uydudan da dinlenebiliyor.


Künye

Kuruluş 1992 (Doğuş Yayın Grubu bünyesine geçiş Haziran 2008)
Vergi Dairesi MASLAK: 744 025 8215
İnternet Sayfası http://www.kralfm.com.tr
İçerik Türk etnik müziği (Arabesk – Fantezi / Türk Halk Müziği / Türk Sanat Müziği)
Yayın Saatleri Haftanın 7 günü / 24 saat
Dinleyici Profili C1C2DE SES grupları 15+ yaş grubu
Erişim

Ulusal / 41 noktada verici / İnternet yayını / İpad /İPhone


İletişim Bilgileri

Telefon 90 (212) 335 00 00
Faks
E-Posta
Adres

Ahi Evran Cad. Maslak Mah. No: 4 Sarıyer / İstanbul


Sosyal Medya